הצעות לסיור בלב ירושלים  |  סיורי חול המועד  |  ספרי ירושלים  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

השתלמות למדריכי ירושלים

בנושא הישוב היהודי בצפון העיר העתיקה

 

אם את/ה יודע/ת את כל התשובות לשאלות שבתחתית העמוד, לא נחדש לך הרבה בהשתלמות,


אבל אם אתם מדריכים (תו-תקן / מורי-דרך) פעילים בירושלים
ואתם רוצים להיחשף לעולם חדש ופחות מוכר -
עולמו של היישוב היהודי בעיר העתיקה במאתיים השנים האחרונות,
ועוד קודם לכן לפני כאלף שנים ערב הכיבוש הצלבני, אתם מוזמנים להשתתף

בהשתלמות מיוחדת למדריכי תו תקן ולמדריכי ירושלים

שנקיים

בתאריך 6.9 (ז' אלול)

 

ההשתלמות תתקיים בשעות אחה"צ 15:00-19:00, 

בין האתרים שבהם נבקר:

בית עדת המערבים (יהודי צפון אפריקה).
בית היתומים דיסקין - וביתו של המהרי"ל דיסקין.
בית כנסת 'העגונה'.
ה'סראיה' - מרכז השלטון העות'מאני, והחיים היהודיים סביבה.
חצר כולל רייסין.
רחוב הכרי ותושביו.
חצר משפחת הירשנזון.
חצר גליציה.
חצר מאיר גאני.
שוק המוריסטן.
ואתרים נוספים ככל שנספיק.

 

לפרטים נוספים והרשמה, לחץ כאן 

שאלות לדוגמה:

איפה נולד וגדל השופט העליון היהודי של ממשלת המנדט ואיפה נולד וגדל סבו של כ' ראש השב"כ? איך מכניסים 300 יתומים בחצר ירושלמית קטנה? מי היו שכניו של מושל ירושלים? היכן שכנה השלוחה הירושלמית של משרד האוצר העות'מאני? איפה גר סבו של נשיא הבונדס? כמה חנויות יש בשוק החדש וכמה מהן הופעלו בידי יהודים? איפה התחתנו אליעזר ותלמה? מיהו "נַגָּר בָּעִיר הָעַתִּיקָה, הוא שְׁמוּאֵל-לֵיְזֶר"? אילו יהודים גרו בבנייניו של מלון הים התיכון? איפה גרו היהודים בירושלים של ערב הכיבוש הצלבני? מה היה שכרו של מתווך הנדל"ן של הגביר ויטנברג? איפה גר מנהיג אגודת ישראל והיכן גרו הוריו? היכן התיישבו תלמידי הגר"א שעלו לירושלים ואיפה גרו תלמידי החת"ם סופר? איפה היה מרכזה של העדה המערבית לאחר היפרדותה מהעדה הספרדית? איפה שכנה הישיבה המרכזית בירושלים ואיך זה השפיע על שכנתה? מתי פרצו הצלבנים של גוטפריד מבויון לירושלים ומתי הוא פגש את רש"י? מיהו הרב שמעמדה האישי של אישה אחת "רדף" אחריו מאירופה לירושלים?
הפוך דף זה לדף הבית שלך

© כל הזכויות שמורות ל: רחובות העיר ימלאו (ע"ר).

סיורים בירושלים, סיורים בעיר העתיקה, סיורים בעיר העתיקה ירושלים, העיר העתיקה, העיר העתיקה ירושלים, ירושלים, סיור על החומות, סיור על חומות העיר העתיקה, סיור על חומות העיר העתיקה ירושלים, סיורים מודרכים בירושלים, סיורים מודרכים, סיור מודרך, סיור מודרך בירושלים, סיור מודרך בעיר העתיקה, סיור מודרך בעיר העתיקה ירושלים, ירושלים לב האומה, סיורים בחוצות ירושלים, מדרשת לב ירושלים, מדרשת העיר העתיקה ירושלים, טיולים בירושלים, טיולים בעיר העתיקה, טיולים בעיר העתיקה ירושלים, טיולים מודרכים, טיולים מודרכים בירושלים, טיולים מודרכים בעיר העתיקה, טיולים מודרכים בעיר העתיקה ירושלים, טיולים בחוצות ירושלים, טיול על החומות, טיולים על החומות, טיול על חומות העיר העתיקה ירושלים, יום ירושלים, סיור יום ירושלים, סיור ליום ירושלים, סיור לקראת יום ירושלים, חורבות העיר ימלאו, סיורים ליום ירושלים, סיורים לקראת יום ירושלים, סיורים לכבוד יום ירושלים, סיורי יום ירושלים,ספרי ירושלים,www.jerusalem-old-city.org,הכותל הקטן,סיור סליחות,סיור סליחות בעיר העתיקה,סיור סליחות בירושלים,סיורי סליחות,סיורי סליחות בעיר העתיקה,סיורי סליחות בירושלים,
לייבסיטי - בניית אתרים